Залучення науковців та фахівців-практиків до навчальних занять здобувачів вищої освіти ОП 161 Хімічні технології та інженерія вже стало доброю традицією в навчальному процесі на кафедрі хімії та хімічної інженерії ХНУ.
16 вересня 2024 року для здобувачів вищої освіти груп ХТІ-23-1, ХТІ-24-1, ХТІм-24-1 спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія відбулася гостьова лекція кандидата хімічних наук, наукового співробітника Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, постдокторанта факультету інженерії Університету Порту (Португалія) Володимира Ткача.
В рамках дисципліни Фізична та колоїдна хімія здобувачі вищої освіти групи ХТІ-23-1 ознайомилися з темою «Другий закон термодинаміки», а здобувачі вищої освіти групи ХТІ-24-1 в рамках дисципліни Загальна та неорганічна хімія опрацьовували тему «Основні поняття та закони хімічної термодинаміки».
Володмир Ткач розповів, що вивчає фізична хімія та хімічна термодинаміка, та про важливість другого закону термодинаміки у хіміко-технологічних процесах і повсякденному житті, а також наголосив на важливості вивчення фізичної хімії для розуміння і моделювання процесів і для становлення інженерів-хіміків-технологів.
В рамках дисципліни Методологія та організація наукових досліджень, здобувачі вищої освіти групи ХТІм-24-1 дізналися про особливості проведення наукових досліджень в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Університеті Порту (Португалія). Також ознайомилися з підготовчими етапами до проведення науково-дослідних робіт, загальними вимогами до проведення експериментальних досліджень.
Здобувачі вищої освіти груп ХТІ-23-1, ХТІ-24-1, ХТІм-24-1 також поцікавилися, як відбувається відбір на міжнародні стипендіальні програми та які є можливості для участі у таких програмах зі спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія.
Дякуємо лектору Володимиру Ткачу за змістовну і цікаву лекцію, власний досвід проведення наукових досліджень в Україні та за кордоном. Сподіваємося на подальшу співпрацю з кафедрою хімії та хімічної інженерії ХНУ.