Наукова діяльність кафедри хімії та хімічної інженерії розвивається у відповідності із напрямками досліджень, затвердженими на засіданні кафедри (протокол № 1 від 31 серпня 2021р):

  1. Розробка екологічно-безпечних технологій та матеріалів. 
  2. Розробка методів оцінки безпечності якості навколишнього середовища.
  3. Методичні основи викладання хімічних дисциплін у закладах вищої освіти. 

Співробітники, студенти та молоді вчені кафедри активно беруть участь у наукових заходах ХНУ, регіональних, всеукраїнських конкурсах, міжнародних проектах. Співпраця викладачів кафедри з учнями Малої академії наук сприяє науково-дослідницькій, винахідницькій та творчій діяльності молоді під час роботи в тематичних гуртках. Кращі наукові роботи рекомендуються для участі у міжнародних конкурсах, проєктах. 

  • Ольгою Параскою проведено наукові дослідження за темою:
  • БД 1/19М «Розробка інноваційних технологій надання високих показників світлостійкості бавовняним трикотажним полотнам військово-цивільного призначення», Херсонський національний технічний університет;
  • 2Б-2022 Наукові основи ресурсозберігаючих технологій переробки шкіряних і волокнистих відходів у інноваційні вироби легкої промисловості, ХНУ;
  • 1Б-2022 «Розробка технологій комплексної переробки полімермістких відходів у вироби легкої промисловості», ХНУ.
  • Тетяною Іванішеною проведено наукові дослідження за темою:
  • 1Б-2022 «Розробка технологій комплексної переробки полімермістких відходів у вироби легкої промисловості», ХНУ.
  • Подано проєктну заявку науково-технічної (експериментальної) розробки молодих вчених, що виконуватиметься за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. Назва проєкту: “Екодезінфектанти для протимікробної обробки поверхонь” (Ольга Параска).
  • Подано наукові роботи на конкурси: XІ Конкурс стартапів Sikorsky Challenge-2022:Олександра Кучер, ХТІ-19-1, науковий керівник Ольга Параска; Марина Краєвська, ХТІ-21-1, науковий керівник Алла Ганзюк, Тетяна Іщук, ХТІм-22-1, науковий керівник Тетяна Іванішена.
  • Зоряна Черешня, ХТІ-20-1, науковий керівник Алла Ганзюк – фіналісти міжнародного конкурсу захисту наукових робіт «The investigation of structural and adsorptional characteristics of glauconite in relation to hydrocarbon mixtures».
  • Олександра Кучер, ХТІ-19-1, науковий керівник Ольга Параска провели підготовку та презентацію стартап проєкту “Дезінфікуючий мийний концентрат” на Science and bussiness startup hackaton. 4.07.2022, м. Київ.
  • Ольга Навроцька, ХТІ-20-1, науковий керівник Ганна Ткачук провели підготовку та посіли ІІІ місце в фіналі Конкурсу інноваційних ідей молодих вчених ІІМВ 2022 з проєктом “Кровоспинна пов’язка”.
  • Алла Ганзюк отримала сертифікат за підготовку Зоряни Черешні, ХТІ-20-1 у міжнародному захисті наукових робіт “Чорне море 2022”.
  • Алла Ганзюк нагороджена грамотою за досягнуті успіхи у проведенні дослідницько-експериментальної роботи з учнівською молоддю, вагомий особистий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи та активну участь в обласній дитячій науково-практичній конференції юних натуралістів відповідно до наказу ХОЦТКУМ від 19.10.2022 № 76-од.
  • ТОП 10 Освітньо-кар’єрного проєкту ”Ігри заводів” 4.0 від UGEN, листопад, 2022 р. посіли Тетяна Іщук, ХТІм-22-1, Зоряна Черешня, ХТІ-20-1, Діана Шевчук, ХТІ-20-1, науковий керівник Тетяна Іванішена.
  • Алла Ганзюк отримала сертифікат тренера міжнародного конкурсу “Олімпіада Геніїв-2022”.
  • Алла Ганзюк отримала подяку за високий рівень підготовки студентки Зоряни Черешні, ХТІ-20-1 – переможниці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Хімія».
  • Участь у роботі журі І етапу Хмельницького територіального відділення МАН:

Тетяна Іванішена в секції “Хімія” голова журі 2022 року,

Ольга Параска в секції “Хімія” голова журі 2022 року.

За активну участь у науковій роботі, керівництво науковими роботами викладачі кафедри нагороджуються грамотами та подяками, зокрема:

Євгенія Заверач – Грамота за вагомий внесок у підготовці студентів та активну участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді 2017-2018 н.р. “Електрохімічні технології неорганічних та органічних матеріалів”.

Євгенія Заверач – Подяка за активну підтримку та популяризацію Нобелівського руху, тісну співпрацю зі Славутським ліцеєм та активну участь у ІV Нобелівських читаннях.

Алла Ганзюк – Грамота Міністерства освіти і науки України за сумлінну працю і вагомий внесок в екологічну освіту й виховання підростаючого покоління та з нагоди відзначення 100 річчя позашкільної освіти в Україні, наказ від 07.05.2018 р. №47.

Алла Ганзюк – Грамота Міністерства освіти і науки України, національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за вагомий внесок в розвиток екологічної освіти, наказ №50 від 17.05.2018 р.

Алла Ганзюк – Почесна грамота Хмельницької обласної адміністрації, Департаменту освіти і науки за вагомий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи, наказ №24-к від 07.03.2018 р.

Алла Ганзюк – Подяка Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради за активну участь у проведенні весняної сесії дитячої наукової школи для учнів-членів МАН України, підтримку обдарованої молоді, Хмельницький 2018 р.

Євгенія Заверач – Грамота за високий рівень підготовки студентської команди до участі у ІІ етапі Всеукраїнській студентській олімпіаді 2018-2019 н.р. “Електрохімічні технології неорганічних та органічних матеріалів”

Алла Ганзюк – Почесна грамота №125-К від 30.09.19 року за багаторічну сумлінну науково-педагогічну працю та вагомий особистий внесок в екологічну освіту і виховання учнівської і студентської молоді та з нагоди святкування Дня працівників освіти.

Алла Ганзюк – Грамота МОН України та Інституту проблем виховання НАПН України за сумлінну працю та вагомий особистий внесок в екологічну освіту , наказ № 50 від 27.08.2020р.

Ольга Параска – Грамота Хмельницької обласної ради за досягнення у науковій роботі з нагоди Дня працівників освіти 6.10.2020 р. 

Ольга Параска – Подяка Голови ОДА за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освітянської галузі та з нагоди Дня працівників освіти від 4.10.2020 р.

Викладачі кафедри входять в редколегії наукових та фахових журналів за різними наукометричними базами даних (Scopus, Web of Science)

Ольга Параска – Член редколегії наукового журналу Tektilec, www.tekstilec.si

Ольга Параска – Член редколегії наукового журналу Journal of Industrial Textiles.

Ольга Параска – член редколегії наукового журналу «Вісник ХНУ», Україна.

Ігор Мандзюк – член редколегії наукового журналу «Вісник ХНУ», Україна.

Ігор Мандзюк – член редколегії наукового журналу «Вісних Івано-франківського технічного університету», серія хімія, Україна.

Щороку на базі кафедри організовують та проводять профільну олімпіаду з хімії для випускників шкіл Тетяна Іванішена, Ганна Ткачук, Алла Ганзюк, Оксана Бойко.

Перелік наукових заходів за участю викладачів та студентів кафедри:

  1. Алла Ганзюк – участь та перемога у другому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, Спіженко С. С., учениця 10 класу ТБЛ, секція Валеологія.
  2. Алла Ганзюк – участь та перемога у другому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, Врублевська В. І., Секція “Охорона довкілля та раціональне природокористування”.
  3. Алла Ганзюк – участь у екологічному хакатоні, учениця ТБЛ Врублевська В.І. Нові екологічно чисті технології і сорбенти для очищення води, березень 2020 р.
  4. Євгенія Заверач – керівництво науковою роботою у МАН “Визначення характеристик гальванічних шламів ДП «Новатор» та ТДВ «Завод АДВІС»” учня 10-Б класу Хмельницького обласного ліцею ІІ – ІІІ ступенів Гонтара Л.С.
  5. Тетяна Іванішена – голова журі обласної Олімпіади з хімії для школярів.
  6. Тетяна Іванішена – голова журі обласного етапу конкурсу Вчитель року.
  7. Тетяна Іванішена – голова журі, секція хімія І етап МАН.
  8. Тетяна Іванішена – участь у пітч-сесії першого міжнародного інноваційного форуму «Іноваційна система Поділля. Перезавантаження», м. Вінниця, 24 вересня 2020 р.
  9. Тетяна Іванішена – керівництво науковою роботою МАН «Перспективи очищення стічних вод сорбентами на основі глинистих порід кривинського родовища хмельницької області» Русін К. В. здобувача освіти 10 класу Хмельницького ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради. Відділення екології та аграрних наук Секція: охорона довкілля та раціональне природокористування. 
  10. Тетяна Іванішена – участь та III місце в категорії «Матеріалознавство» на Всеукраїнському конкурсі «Еко Техно Україна 2021», національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості учнів ISEF 2021, здобувач Гітченко В.С.