Кафедра хімії та хімічної інженерії реалізує підготовку фахівці за спеціальністю
161 Хімічні технології та інженерія. Галузь знань 16 Хімічна інженерія та біоінженерія
на двох рівнях вищої освіти
- перший бакалаврський – термін навчання 3 роки 10 місяців; обсяг освітньої програми 240 кредитів ЄКТС;
- другий магістерський – термін навчання 1 рік 4 місяці; обсяг освітньої програми 90 кредитів ЄКТС.
Підготовка фахівців за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія передбачає набуття ними:
- здатності створювати та просувати технологічні проєкти та стартапи, впроваджувати інноваційні технології та вдосконалювати існуючі технології;
- вміння вирішувати задачі, пов’язані з розробкою, виробництвом, дослідженням та сертифікацією хімічних речовин, матеріалів та виробів;
- вміння реалізовувати контроль та аналіз різних речовин та матеріалів, прогнозування можливості використання нових матеріалів у різних галузях.
Навчальний процес на кафедрі хімії та хімічної інженерії реалізується у 25 навчальних аудиторіях, з яких 2 є великими лекційними аудиторіями з сучасним мультимедійним обладнанням, а інші – навчальними лабораторіями, зокрема лабораторією процесів та апаратів хімічних виробництв, лабораторією з фізичної та колоїдної хімії, лабораторією неорганічної хімії, лабораторією органічної хімії, лабораторією інформаційних систем тощо.
При проведенні занять з різних навчальних дисциплін використовується сучасне обладнання нової спеціалізованої лабораторії комплексних досліджень природних мінералів.
У навчальному процесі значна увага приділяється набуттю студентами практичних навичок у застосуванні різних методів досліджень та роботи з відповідним лабораторним обладнанням та приладами. Тому значний обсяг навчальних дисциплін відведено саме на лабораторні заняття, також передбачено проходження різних видів практик – навчальної та виробничої.
Під час навчання всіляко заохочується та підтримується додаткова активність студентів, а саме участь у роботі наукових гуртків, Всеукраїнських студентських олімпіадах, конкурсах науково-дослідних робіт, роботі наукових та науково-практичних конференцій і симпозіумів.