Випускники спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» мають широкі можливості для успішного працевлаштування на галузевих підприємствах, спеціалізованих лабораторіях. А також в установах судових експертиз, органах охорони природи і управління природокористуванням, службах системи моніторингу довкілля, експертно-аналітичних лабораторіях державної фіскальної (митної) служби, управлінні захисту справ споживачів, науково-дослідних організаціях, експертно-криміналістичних установах. Це керівники виробничих підрозділів, менеджери (управителі) систем якості, керівники науково-дослідних підрозділів, техніки-лаборанти, керівники підприємств в галузі хімічної технології та інженерії, хіміки, піротехніки та вибухотехніки.
4 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні. Нажаль такі знання є досить актуальними в даний час, через продовження повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року. Вірогідно, що Україна обійме сумну першість серед найбільш забруднених вибухонебезпечними залишками війни країн світу.
Під час вивчення навчальних дисциплін «Технології поводження з відходами» для студентів групи ХТІ-19-1 та «Загальна хімічна технологія» для студентів групи ХТІ-20-1 проведено виїзне заняття професіоналами-практиками у І Державній пожежно-рятувальній частині (ДПРЧ) головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.
Командир відділення караулу І ДПРЧ старший прапорщик Олександр Матус ознайомив студентів з новим обладнанням, пожежними машинами, особливостями роботи при здійсненні рятувальних заходів. Студенти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» дізналися про сучасні методи та технології знешкодження небезпечних ділянок, алгоритм дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, виявлення небезпечних об’єктів.
Пожежні рятувальники караулу І ДПРЧ молодший сержант служби ЦЗ Андрій Саніцький та сержант Олександр Загика продемонстрували зразки спецодягу та спорядження, в якому фахівці виконують бойові завдання. Все це викликало захоплення та повагу у студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія». Студенти також цікавилися особливостями роботи у ДПРЧ, робочими буднями та із задоволенням приміряли сучасне спорядження.
Диспетчер І ДПРЧ молодший сержант Вікторія Пивоварчук розповіла про прийом дзвінків та координацію виїздів фахівців на виклики громадян. Нагадуємо, що при виявленні підозрілих або небезпечних об’єктів, виникненні надзвичайних ситуацій, необхідно зателефонувати за номерами 101 та 102.
Студенти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» переконалися у важливості дотримання правил безпеки в хімічних та виробничих лабораторіях, створення безпечних умов праці на підприємствах в галузі хімічної-технології та інженерії.
Щиро вдячні професіоналам-практикам за актуальні знання та практичні поради, які допомагають зберегти життя. Тримаємо освітній стрій!
Доктор технічних наук, професор Ольга Параска