Виїзне заняття студентів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерії

Навчальні будні студентів спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерії» завжди цікаві та пізнавальні. Під час вивчення навчальних дисциплін студенти набувають теоретичних знань та практичних навичок. Навчальний процес здійснюється з використанням сучасних методів навчання у лекційних і комп’ютерних аудиторіях, профільних та спеціалізованих лабораторіях кафедри хімії та хімічної інженерії. Важливим етапом при підготовці кваліфікованих фахівців є заняття з професіоналами-практиками та виїзні заняття на базі галузевих підприємств, сучасних лабораторій, наукових та навчальних центрів.

10 квітня 2023 року студенти бакалаврського та магістерського рівнів освіти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерії» провели виїзне заняття з навчальних дисциплін «Сучасні технології в галузі», «Технічна експертиза, стандартизація сировини та товарної продукції», «Загальна хімічна технологія» у ЦСК «Біофарма Плазма» м. Хмельницький.

Людмила Щербатюк, виконавчий директор ЦСК «Біофарма Плазма», ознайомила студентів з особливостями роботи центру, методами дослідження та аналізу крові і плазми, обладнанням, що застосовується при проведенні досліджень. Організацією робочого процесу, системами сертифікації центру, алгоритмом донорства плазми.

Ольга Параска, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії розповіла про сучасні технології переробки плазми для виготовлення життєво необхідних препаратів – альбуміну та імуноглобуліну.

Під час виїзного заняття студенти групи ХТІ-19-1, ХТІ-20-1, ХТІм-22-1 дізналися багато корисної інформації і на практиці ознайомилися з етапами підготовки, методами та технологіями переробки плазми. Скористалися можливістю перевірити стан здоров’я у терапевта, а також зробити безкоштовно загальний аналіз крові, тест на ВІЛ, гепатити В і С. Найсміливіші зробили донацію плазми, для виготовлення ліків.

Розвіявши всі міфи та стереотипи про донорство, студенти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» переконалися, що компоненти плазми є унікальними. Особливо важливими є білки плазми, які дуже складно, а інколи неможливо штучно синтезувати. Для виготовлення лікарських препаратів плазму фракціонують і очищений білок застосовують у медицині. Препарати плазми потребують тривалого часу для виготовлення та дорого вартісні. Їх застосовують в хіміотерапії онкохворих, для пацієнтів з важкими аутоімунними захворюваннями, людям, які страждають на спадкові хвороби, а також для порятунку військових і цивільних, що постраждали від військових дій.

Повністю покривати потреби України у цих засобах можливо лише за спільної участі громадян. Якщо ви маєте 18 і більше років, вагу 50+ кг, чудовий стан здоров’я та бажання рятувати життя, приходьте у ЦСК «Біофарма Плаза». Ви переконаєтеся у високому рівні сервісу та професіоналізму фахівців центру. До речі, у ЦСК «Біофарма Плазма» з метою популяризації донорства плазми, проводять ряд заходів та майстер-класів. Для студентів діє спеціальна пропозиція – «ЗРОБИ ДОБРО, БРО», детальніше дізнавайтеся на сайті https://biopharmaplasma.ua/promo/promo-26 та соціальних мережах https://www.instagram.com/p/CqnwyesNG6p/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Під час заняття студенти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» отримали багато корисної інформації, дізналися як відбувається забір плазми на новітньому обладнанні, обробкою експериментальних даних, показниками якості плазми, технологіями виготовлення життєво необхідних препаратів. Для виготовлення 10 флаконів по 100 мл імуноглобуліну з концентрацією білка 10 % використовують 50 донацій.

Щиро дякуємо за фахівцям ЦСК «Біофарма Плазма» за змістовне заняття і щоденну працю, адже кожна донація – це порятунок життя. Наближаємо перемогу разом!