Виїзне заняття студентів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія на ТОВ «Протеїн Інвест»

📌30 квітня 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія», доцент кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяна Іванішена та асистент кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяна Іщук в межах співпраці між Хмельницьким національним університетом та ТОВ «Протеїн Інвест» мали можливість відвідати підприємство з метою отримання практичного досвіду в рамках дисципліни «Основи проектування хімічних виробництв».

📌“Протеїн Інвест” — сучасне олійно-екстракційне підприємство з переробки сої для забезпечення ринку України та ринків інших країн різноманітними якісними, збалансованими по білку харчовими продуктами – високоякісною рослинною олією та високобілковим шротом, які в подальшому використовуються як при виробництві комбікормів, так і в харчовій промисловості.

📌Начальник основного виробництва Назарій Питель провів екскурсію виробництвом, де докладно розповів про принципи зонування території підприємства, основні процеси, які відбуваються на підготовчій, основній та заключній стадіях виробництва, продукцією.

📌При проектуванні і будівництві підприємства використано сучасне високотехнологічне устаткування з повною автоматизацією виробничого циклу. Потужність підприємства – 700 т/добу насіння сої. Підприємство виготовляє і реалізує сиру соєву гідратовану олію згідно вимог стандарту ДСТУ 4534-2006 “Олія соєва. Технічні умови”, соєвий тостований шрот в гранульованому або негранульованому стані згідно вимог стандарту ДСТУ 4230:2003 “Шрот соєвий кормовий. Загальні технічні умови”.

📌Технологія переробки насіння сої і екстракції олії також передбачає утворення такого поживного продукту, як соєва оболонка, яка дуже багата на клітковину і використовується в годівлі тварин та соєвий фосфатидний концентрат (рідкий лецитин), який багатий на ліпіди і використовується в харчовій промисловості (в кондитерській тощо).

📌Під час відвідування підприємства здобувачі вищої освіти також мали можливість ознайомитися з роботою лабораторій виробництва. Завідувач виробничою лабораторією Вікторія Питель, випускниця 2018 року освітньої програми «Хімічні технології та інженерія» Хмельницького національного університету ознайомила студентів з роботою лабораторій, їх основними завданнями.

📌Було детально охарактеризовано спектр показників, які визначає лабораторія з метою стандартизації та забезпечення якості продукції, яка випускається на підприємстві. Крім того, студенти мали можливість побачити як працює сучасне лабораторне обладнання на підприємстві, ознайомитися з принципами їх роботи.

📌Система менеджменту якістю компанії відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, і забезпечує ефективне управління та належний контроль всіх виробничих процесів, що призводить до отримання продукції високого і стабільного рівня якості.

📌Здобувачі вищої освіти в рамках вивчення дисципліни «Екологічний аудит та менеджмент в хімічних технологіях» мали можливість на практиці переконатися у дієвості стандартів управління, які дозволяють забезпечувати високу якість продукції.

📌Крім того, впроваджений на підприємстві міжнародний стандарт GMP+ забезпечує безпеку кормової продукції на всіх етапах виробництва і поставок для підвищення впевненості замовників у тому, що виготовляється і реалізується безпечна високоякісна кормова продукція.

📌А діюча на підприємстві система менеджменту ISCC (International Sustainability and Carbon Certification – міжнародна сертифікація сталого виробництва та викидів вуглецю), зменшує викиди вуглецевого газу та обмежує вплив підприємства на навколишнє середовище.

📌Враховуючи світові тенденції збільшення споживання продуктів олійних культур, керівництвом підприємства прийнято рішення про збільшення виробничих потужностей: з 2024 р. планується запуск виробничого цеху з переробки соняшника потужністю 1700 т/добу, 1100 т/добу ріпаку та 1000 т/добу сої.

📌Дякуємо ЗСУ України за можливість продовжувати навчати та навчатися, з метою підготовки фахівців для повоєнної відбудови України.

📌Дякуємо стейкхолдеру – ТОВ «Протеїн Інвест» за можливість відвідати та на практиці ознайомитися з сучасними хімічними технологіями та методами, які забезпечують якість продукції з метою покращення підготовки здобувачів вищої освіти Хмельницького національного університету за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія.

📌Запрошуємо інших стейкхолдерів до співпраці та можливості свого вкладу у підготовку сучасних хіміків-технологів – фахівців, які є і будуть, ще більше, затребувані у майбутньому для повоєнної відбудови України.