Сучасне виробництво вимагає від випускника закладу вищої освіти вміння використовувати набуті теоретичні знання у промислових умовах та швидке реагування на зміну ринку і появу нових технологій.
В рамках угоди про співпрацю між кафедрою хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету та ТОВ «Сіріус Екстружен» протягом травня та червня 2023 року було проведено серію виїзних лабораторних занять з дисципліни «Технології виробництва та переробки полімерів» (викладач – к.т.н., доцент кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяна Іванішена) для студентів групи ХТІ-20-1 на одному з сучасних галузевих підприємств України.
Під час занять студенти ознайомилися з основними технологічними процесами з виробництва бар’єрної багатошарової плівки, стрейч та стрейч-худ плівки, процесами друку, флексодруку та ламінуванням полімерних пакувальних плівок.
Старший технолог підприємства Наталія Гурницька ознайомила студентів з технологічними особливостями переробки полімерів та виготовленням полімерних плівок.
Крім того, завдяки постійному професіональному супроводу і високваліфікованій допомозі начальника відділу якості Світлани Домінас, її заступниці Олени Шелковнікової, а також контролерів з якості Вадима Антонюка (випускника освітньої програми «Хімічні технології та інженерії» Хмельницького національного університету), Марини Фльорко, здобувачі вищої освіти мали можливість у лабораторіях виробництва на сучасному обладнанні дослідити отриманні у промислових масштабах зразки плівок за рядом фізико-хімічних та експлуатаційних показників, таких як міцність на розрив, коефіцієнт тертя, липкість та т.п. У відділі якості спробувати себе у ролі контролера з якості продукції визначення різних дефектів друку.
Поєднання теоретичної і практичної підготовки, інтеграція навчання з експериментальною роботою сприятимуть практичній спрямованості навчання, активному пошуку та впровадженню нетрадиційних форм і методів навчання студентів, формуванню цілісної особистості майбутніх фахівців – хіміків-технологів.
Дякуємо ЗСУ України за можливість продовжувати навчати та навчатися, з метою підготовки фахівців для повоєнної відбудови України.
Дякуємо стейкхолдеру – ТОВ «Сіріус Екстружен» за участь в обговоренні освітньої програми «Хімічні технології та інженерії», з метою її удосконалення до сучасних потреб переробної промисловості та допомогу у підготовці студентів Хмельницького національного університету за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія.
Запрошуємо інших стейкхолдерів до співпраці та можливості свого вкладу у підготовку сучасних хіміків-технологів – фахівців, які є і будуть, ще більше, затребувані у майбутньому для повоєнної відбудови України.