Студентський науковий гурток «Природоохоронні хімічні технології» кафедри хімії та хімічної інженерії є науковим об’єднанням студентів, утвореним з метою організації та сприяння їх науково-дослідницькій та винахідницькій діяльності.

Керівником студентського наукового гуртка є доцент кафедри хімії та хімічної інженерії, кандидат технічних наук Іванішена Тетяна Володимирівна.

Місце проведення: кафедра хімії та хімічної інженерії, 2-108.

Метою діяльності гуртка є реалізація наукового і творчого потенціалу талановитих студентів Хмельницького національного університету.

Основними завданнями гуртка є:

–  Організація науково-дослідницької та винахідницької діяльності;

–  Створення умов для розкриття наукового та творчого потенціалу членів гуртка;

– Залучення до участі в наукових конференціях, семінарах, стартап-проєктах та інших науково-дослідницьких заходах;

–  Створення сприятливих умов для активного залучення студентів до наукової діяльності;

– Сприяння розширенню університетського, регіонального, всеукраїнського та міжнародного студентського співробітництва у сфері науки та інновацій;

–  Сприяння інноваційній діяльності членів гуртка.

Крім того, робота в гуртках розвиває у їхніх учасників вміння ставити і вирішувати наукові проблеми, належним чином оформлювати результати досліджень та готувати доповіді  для наукових семінарів і конференцій, публікації для збірників наукових праць та журналів. Також заняття гуртка є допоміжними для підготовки до виконання курсових проєктів, робіт, магістерських робіт.

До роботи у студентському гуртку залучаються студенти денної форми навчання спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія, які виявили бажання взяти участь в науковій діяльності за визначеною тематикою.

  1. Костенко Валентин, ХТІ-23-1
  2. Підганюк Іванна, ХТІ-22-1
  3. Краєвська Марина, ХТІ-21-1
  4. Кучер Олександра, ХТІм-23-1
  5. Черешня Зоряна, ХТІм-24-1
  6. Шевчук Діана, ХТІм-24-1

Форма роботи студентського наукового гуртка – презентації, круглі столи, засідання, під час проведення яких обговорюються актуальні питання та проблеми становлення і розвитку природоохоронних хімічних технологій в умовах сталого розвитку.

Учасники гуртка ознайомлюються з інноваційним  напрямами розвитку хімічних технологій у різних сферах, вивчають сучасні методики синтезу, дослідження, аналізу та прогнозування властивостей нових матеріалів та речовин для створення природоохоронних хімічних технологій у різних галузях промисловості. Велику увагу в гуртку приділяють також вивченню питань екологічної безпеки та сталого розвитку в різних галузях науки і техніки.

Під час засідання учасників гуртка відбувається відкрите і вільне обговорення нагальних проблем з природоохоронних хімічних технологій, матеріалів та речовин, які сприяють створенню маловідходних або безвідходних виробництв, вільне поширення отриманої інформації згідно з тематикою засідання, створюються умови для отримання студентами навичок наукової діяльності (підготовка наукових доповідей, оформлення наукових публікацій, стартапів та ін.).

Результати роботи студентів оформлюються презентаціями, науковими доповідями, які рекомендуються до участі в науково-практичних конференціях.

У зв’язку з провадженням дистанційного навчання, робота гуртка змінилася, де основним стало проведення огляду джерел науково-технічної інформації у мережі Інтернет, оволодіння теорією та методами дослідження, оброки результатів і розрахунків, а також підготовка стартап-проєктів.

STARTUP SCHOOL