З 1 вересня 2023 року розпочався новий навчальний рік для студентів Хмельницького національного університету.
Лекційні, лабораторні аудиторії, структурні підрозділи, які забезпечують навчальний процес, наповнилися студентами 2023-2024 навчального року.
Під час вивчення освітньої компоненти Основи стандартизації, лектор – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, студенти групи ХТІ-22-1 провели заняття в Інформаційно-бібліографічному відділі Наукової бібліотеки ХНУ.
На лекційному занятті студенти ознайомилися з Державною системою стандартизації в Україні, етапами розвитку, основними положеннями.
Під час лабораторних занять студенти спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія ознайомилися з класифікацією нормативних документів, принципами їх розміщення і пошуку в каталогах, покажчиках, базах даних.
Наталія Нагорна – завідувач сектору НТД Інформаційно-бібліографічного відділу продемонструвала студентам, як здійснюється організація та ведення довідково-пошукового апарату бібліотеки: створення БД електронного каталогу, бібліографічних БД, навігатора інтернет-ресурсів за профілем спеціальності. А також довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів, консультаційна допомога з автоматизованого пошуку інформації в режимі “запит-відповідь”, в т.ч. в режимі он-лайн (“Віртуальна довідка”).
Студенти групи ХТІ-22-1 дізналися як працювати з нормативною документацією та спецвидами літератури, принципами розміщення стандартів в каталогах.
Ознайомилися з правилами пошуку нормативних документів в базах даних, навчилися здійснювати інформаційний пошук стандартів за тематикою спеціальності 161 Хімічні технологія та інженерія.
Студенти групи ХТІ-22-1 переконалися, що система стандартизації важлива в багатьох галузях, включаючи техніку, медицину, інформаційні технології та багато інших. Вона допомагає підтримувати високі стандарти якості та безпеки, сприяє світовій торгівлі і співпраці між країнами та галузями.
Каталоги стандартів – це спеціальні документи або онлайн-ресурси, які містять інформацію про стандарти, які встановлені або прийняті в конкретній галузі, країні або організації.
Ці каталоги допомагають користувачам знайти та отримати доступ до необхідних стандартів для діяльності в галузі хімічної технології та інженерії.
Багато країн та галузеві організації також розробляють власні стандарти, і відповідні каталоги можна знайти на їхніх офіційних веб-сайтах або через спеціалізовані інформаційні ресурси.
Робота з науковими каталогами є важливою складовою навчальної та дослідницької діяльності.
Це інструменти, які допомагають швидко знаходити, оцінювати і використовувати необхідну інформацію.
Вміння ефективно працювати з науковими каталогами, нормативними документами, базами даних значно полегшує навчальний процес та сприяє досягненню кращих результатів у навчанні.
Дякуємо керівнику Інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки ХНУ Оксані Бичко та фахівцям за багаторічну співпрацю.
Бажаємо всім учасникам навчального процесу вдалого навчального року.
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та працювати на благо України.