Кафедра хімії та хімічної інженерії майже 60 років здійснює підготовку фахівців в галузі хімічних технологій та інженерії. Одним із пріоритетних напрямків діяльності є міжнародна співпраця. Кафедра хімії та хімічної інженерії має багаторічні звʼязки з закордонними університетами, а саме: Бидгоська політехніка імені Яна та Єнджея Снядецьких, AGH-університет в Кракові, Університет імені Адама Міцкевича в Познані, Університет Казимира Великого в Бидгощі, Жешувська Політехніка, Келецький технологічний університет, Селезький технічний університет (Польща), Університет Вітовта Великого (Литва), Технічний університет Ліберця (Чехія) тощо.
Науково-педагогічні працівники кафедри є співорганізаторами міжнародної науково-практичної конференції «Українсько-Польські наукові діалоги», члени редколегії наукових журналів Tektilec, Fibres and Textiles (Scopus), Journal of Industrial Textile, члени оргкомітетів, журі, учасники конференцій, семінарів, міжнародних проєктів. На кафедрі проводять зустрічі в рамках міжнародних науково-педагогічних зв’язків за програмою ERASMUS+ та здійснюють роботу щодо активної участі студентів та науково-педагогічних працівників в програмах академічного обміну та стажування. Також запрошують представників міжнародної академічної спільноти для участі у семінарах, проведення лекцій для студентів спеціальності Хімічні технології та інженерія.
В рамках міжнародної співпраці в кінці грудня 2024 року відбувся візит професора AGH-університету в Кракові Томаша Буратовського. На зустрічі з ректором Хмельницького національного університету Сергієм Матюхом та завідувачем кафедри хімії та хімічної інженерії Ольгою Параскою обговорено освітні програми кафедри, можливості навчання студентів у закордонних університетах за обміном або участі у спільних програмах.
Для науковців та молодих вчених кафедри Томаш Буратовський презентував проєкт цифровізації сучасних технологій проєктування одягу MORFER, якій реалізується спільно з фірмою VISBROKER (Польща) науковцями кафедри хімії та хімічної інженерії.
Професор Томаш Буратовський також акцентував увагу на участі у грантах міжнародних програм Horizon Europe, NATO Science for Peace, Erasmus+, Marie Skłodowska-Curie, що відкриває доступ до додаткових фінансових ресурсів, дозволяє студентам і дослідникам працювати або навчатися за кордоном. Використання іноземного досвіду дозволяє оновлювати навчальні програми, впроваджувати сучасні досягнення науки та технології в освітній процес.
За результатами зустрічі підготовлено матеріали для спільних публікацій та документи проєктної пропозиції на участь у конкурсі українсько-польських наукових проєктів.
Реалізація спільних заходів сприятиме зміцненню діючих контактів і налагодженні нових, формуванні мобільності студентів і викладачів ERASMUS+ з представниками країн Європейського союзу, урядовими організаціями, представниками промисловості та бізнесу, навчальними та науковими закладами, а також розширення кола зацікавлених осіб, що долучаються до науково-виробничої міжнародної співпраці.