Кафедра хімії та хімічної інженерії має багаторічні звʼязки з закордонними університетами, а саме:
Бидгоська політехніка імені Яна та Єнджея Снядецьких (Польща)
Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташіца в Кракові (Польща)
Університет Вітовта Великого (Литва)
Університет імені Адама Міцкевича в Познані (Польща)
Технічний університет Ліберця (Чехія)
Університет Казимира Великого в Бидгощі (Польща)
Жешувська Політехніка (Польща)

Березень – грудень 2015 «Інновації екологічні для бізнесу. Лабораторія комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті», грант Міністерства закордонних справ Республіки Польща (№72/2015), в рамках програми «Польське співробітництво для розвитку 2015»

Мета проєкту полягає у зміцнені ринкових позицій українських підприємств, шляхом впровадження інноваційних і про екологічних технологій застосування сапонітового сорбенту в процесах очищення і регенерації. Одержання на його основі пробних партій готової продукції, які в подальшому будуть використані у промисловості.

28 листопада 2015 року відбулося урочисте відкриття Спеціалізованої Лабораторії комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті. Відкриття сучасної лабораторії в Хмельницькому національному університеті стало можливим завдяки реалізації Товариством Інтеграція Європа-Схід польсько-українського проєкту «Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована Лабораторія комплексних досліджень природних мінералів в Хмельницькому національному університеті» в рамках програми Польська Допомога для Розвитку 2015 Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

23-25 вересня 2015 року в Хмельницькому національному університеті під час реалізації польсько-українського проекту ”Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія комплексних досліджень природних мінералів у Хмельницькому національному університеті” відбулися навчання та стажування для підприємців.

У безкоштовних навчаннях та стажуваннях взяли участь представники 30 підприємств, які мають статус малого або середнього підприємства; представники установ, організацій, які займаються господарською діяльністю та мають свій офіс, філію на території України. Протягом трьох днів підприємці з різних областей та міст України (Хмельницький, Вінниця, Житомир, Херсон, Тернопіль, Харків, Київ, Рівне, Луцьк, Запоріжжя) прослухали доповіді експертів та взяли участь у майстер-класах відповідно до тематичних груп.

У 2018 році підготовлено пакети документів для одержання міжнародних грантів HORIZON 2020 д-ром техн. наук, проф. Ігорем Мандзюком, Digital Platform “Ecofashion” Visegrad + Grants Program канд. техн. наук, доц. Ольгою Параскою.

У 2019 році на кафедрі проведено зустрічі в рамках міжнародних науково-педагогічних зв’язків за програмою “ERASMUS +” з Президентом Асоціації трибології Литви, д-ром техн. наук, проф. Університету Вітаутосом Магнусом, Юозасом Падгурскасом (Каунас, Литва).

У 2019 році канд. техн. наук Катерина Присяжна взяла участь у проєкті з обміну та стажування Staff mobility for teaching Erasmus+ (Каунас, Литва). 

У 2020 році на кафедрі проведено зустрічі та наукові семінари в рамках міжнародних науково-педагогічних зв’язків з д-ром техн. наук, проф. Технічного Університету Ліберець (Ліберець, Чехія) Любошом Хесом .

Підготовлено документи проєктної пропозиції на участь у конкурсі спільних українсько-французьких наукових проєктів (Міністерство освіти і науки України) Application Form For The Call For Proposals Of The Joint Ukrainian-French R&D Projects (The Ministry of Education and Science of Ukraine) Спільного українсько-французького науково-дослідного проєкту на 2021–2022 рр.

Реалізація цих заходів сприятиме зміцненню діючих контактів і налагодженні нових, формуванні мобільності студентів і викладачів ЕРАСМУС з представниками країн Європейського союзу, урядовими організаціями, представниками промисловості та бізнесу, навчальними та науковими закладами, а також розширення кола зацікавлених осіб, що долучаються до науково-виробничої міжнародної співпраці.

22-23 жовтня 2020 року на кафедрі хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету було організовано та проведено міжнародну науково-практичну конференцію «ADVANCED CHEMICAL TECHNOLOGIES AND MATERIALS FOR INDUSTRY AND THE ENVIRONMENT» присвячену 50-річчю створення кафедри.

Мета конференції – виявлення і аналіз актуальних технологічних, виробничих і екологічних проблем різних галузей промисловості, формування рекомендацій з їх вирішення, обмін науковими ідеями та досвідом, розширення партнерських зв’язків, впровадженням новітніх технологій на промислових підприємствах.

У роботі конференції брали участь науковці, освітяни, представники галузевих інститутів, керівники і співробітники підприємств. з України, Польщі, Чехії, Литви, Туреччини та Німеччини.

Викладачі кафедри є співорганізаторами щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Українсько-Польські наукові діалоги» 

Докт. техн. наук, професор Ольга Параска – член редколегії наукових журналів Tektilec, (Scopus), Journal of Industrial Textiles, член оргкомітету, член журі, учасник конференцій, семінарів, міжнародних проєктів.

Міжнародна конференція “Х Українсько-польські наукові діалоги”