ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту Хмельницького обласного територіального відділення МАН

🖋Інтелектуальні змагання на ІІ етапі Всеукраїнського Конкурсу-захисту 2024 Хмельницького обласного територіального відділення МАН!

🖋Більше 300 учасників представляли власні наукові дослідження у різних відділеннях та секціях ІІ (обласного) етапу конкурсу Малої академії наук (МАН), який відбувався 2-3 березня 2024 року на базі Хмельницького обласного територіального відділення.

🖋2 березня 2024 року в Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбувалася наукова конференція, а вже 3 березня відбувся постерний захист за результатами якого і були остаточно визначені переможці.

🖋Щороку представники кафедри хімії та хімічної інженерії беруть участь в інтелектуальних змаганнях молодих науковців. В рамках діяльності наукового гуртка «Природоохоронні хімічні технології» юні науковці проводять експериментальні дослідження.

🖋Науково-педагогічні працівники кафедри керують науковими проєктами та входять до складу журі в різних секціях Малої академії наук.

🖋Так, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії, декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена була головою журі у секції «Хімія».

🖋Здобувачі освіти з усіх куточків нашої області захищали свої доробки і доводили поважним членам журі наукову доцільність одержаних результатів, вели наукові баталії.

Оцінювалися учасники за актуальність теми дослідження; критичний аналіз досліджуваної проблеми; самостійність, оригінальність і доказовість суджень; культуру мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність та оригінальність подання інформації, кваліфіковане ведення дискусії.

🖋Здобувачі освіти області презентували результати власних досліджень на різноманітні теми, які пов’язані з актуальними питаннями, щодо впровадження принципів зеленої хімії на уроках хімії в школах, інгібування корозійних процесів у системах теплопостачання, дослідження хімічних індикаторів на основі екстрактів квітів, фізико-хімічного аналізу якості різних видів чаю, в тому числі, ферментованих з листя плодових та ягідних культур, дослідження складу харчових продуктів з метою підвищення ефективності збереження їх корисних властивостей під час зберігання та споживання, а також для зменшення вмісту в них токсичних сполук, дослідження екологічних наслідків військової агресії росії на території України.

🖋Вихованці кафедри хімії та хімічної інженерії гідно представили свої наукові розробки та здобули призові місця у різних секціях.

🖋Вітаємо з перемогою юних дослідників, їх наукових та педагогічних керівників:

📌І місце, Цебрик Анна, здобувачка освіти 10 класу, ліцею № 9 м. Хмельницької міської ради, науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії, декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена, відділення інженерії та матералознавства (секція екологічно безпечні технології та ресурсозбереження);

📌І місце Вероніка Галт, здобувачка освіти 11 класу, учасниця освітнього проєкту «Школа природничого напряму «Городок» ГС «Центр інновацій «Сходи в майбутнє»» науковий керівник – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, відділення екології та аграрних наук (секція охорона довкілля та раціональне природокористування);

📌ІІ місце Анна Олійник, здобувачка освіти 9 класу Хмельницького ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької ради, науковий керівник – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, відділення хімії та біології (секція хімія);

📌ІІІ місце Катерина Перейма, здобувачка освіти 11 класу Хмельницького ліцею Хмельницької обласної ради, науковий керівник – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, відділення екології та аграрних наук (секція охорона довкілля та раціональне природокористування).

🖋Вітаємо переможців і бажаємо гідно представити Хмельницьку область на ІІІ Всеукраїнському етапі конкурсу робіт Малої академії наук.

🖋Бажаємо МАНівцям не втрачати жаги до наукового пізнання, феєричних перемог на шляху підкорення вершин наукового Олімпу.

🖋Дякуємо українським захисникам за можливість працювати над розвитком інтелектуального потенціалу країни!