Інтелектуальні змагання на ІІ етапі Всеукраїнського Конкурсу-захисту 2024 Хмельницького обласного територіального відділення МАН!
Більше 300 учасників представляли власні наукові дослідження у різних відділеннях та секціях ІІ (обласного) етапу конкурсу Малої академії наук (МАН), який відбувався 2-3 березня 2024 року на базі Хмельницького обласного територіального відділення.
2 березня 2024 року в Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбувалася наукова конференція, а вже 3 березня відбувся постерний захист за результатами якого і були остаточно визначені переможці.
Щороку представники кафедри хімії та хімічної інженерії беруть участь в інтелектуальних змаганнях молодих науковців. В рамках діяльності наукового гуртка «Природоохоронні хімічні технології» юні науковці проводять експериментальні дослідження.
Науково-педагогічні працівники кафедри керують науковими проєктами та входять до складу журі в різних секціях Малої академії наук.
Так, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії, декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена була головою журі у секції «Хімія».
Здобувачі освіти з усіх куточків нашої області захищали свої доробки і доводили поважним членам журі наукову доцільність одержаних результатів, вели наукові баталії.
Оцінювалися учасники за актуальність теми дослідження; критичний аналіз досліджуваної проблеми; самостійність, оригінальність і доказовість суджень; культуру мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність та оригінальність подання інформації, кваліфіковане ведення дискусії.
Здобувачі освіти області презентували результати власних досліджень на різноманітні теми, які пов’язані з актуальними питаннями, щодо впровадження принципів зеленої хімії на уроках хімії в школах, інгібування корозійних процесів у системах теплопостачання, дослідження хімічних індикаторів на основі екстрактів квітів, фізико-хімічного аналізу якості різних видів чаю, в тому числі, ферментованих з листя плодових та ягідних культур, дослідження складу харчових продуктів з метою підвищення ефективності збереження їх корисних властивостей під час зберігання та споживання, а також для зменшення вмісту в них токсичних сполук, дослідження екологічних наслідків військової агресії росії на території України.
Вихованці кафедри хімії та хімічної інженерії гідно представили свої наукові розробки та здобули призові місця у різних секціях.
Вітаємо з перемогою юних дослідників, їх наукових та педагогічних керівників:
І місце, Цебрик Анна, здобувачка освіти 10 класу, ліцею № 9 м. Хмельницької міської ради, науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії, декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена, відділення інженерії та матералознавства (секція екологічно безпечні технології та ресурсозбереження);
І місце Вероніка Галт, здобувачка освіти 11 класу, учасниця освітнього проєкту «Школа природничого напряму «Городок» ГС «Центр інновацій «Сходи в майбутнє»» науковий керівник – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, відділення екології та аграрних наук (секція охорона довкілля та раціональне природокористування);
ІІ місце Анна Олійник, здобувачка освіти 9 класу Хмельницького ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької ради, науковий керівник – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, відділення хімії та біології (секція хімія);
ІІІ місце Катерина Перейма, здобувачка освіти 11 класу Хмельницького ліцею Хмельницької обласної ради, науковий керівник – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, відділення екології та аграрних наук (секція охорона довкілля та раціональне природокористування).
Вітаємо переможців і бажаємо гідно представити Хмельницьку область на ІІІ Всеукраїнському етапі конкурсу робіт Малої академії наук.
Бажаємо МАНівцям не втрачати жаги до наукового пізнання, феєричних перемог на шляху підкорення вершин наукового Олімпу.
Дякуємо українським захисникам за можливість працювати над розвитком інтелектуального потенціалу країни!