Хімічні технології та інженерія на варті здоров’я

17 серпня 2024 року представники кафедри хімії та хімічної інженеріїпопуляризували спеціальність Хімічні технології та інженерія та здоровий спосіб життя на «Медичному пікніку». Захід відбувся під патронатом Управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради у Хмельницькому Парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана. Метою заходу є популяризація здорового способу життя, фахових професій, а також надання корисної інформації про профілактику захворювань.

Мешканці та гості міста мали змогу отримати консультації від медичних спеціалістів, а також відвідати різноманітні інформаційні локації, де фахівці різних галузей надавали поради щодо здорового способу життя, профілактики захворювань, правильного харчування та фізичної активності. Відвідувачі мали можливість взяти участь у майстер-класах та дізнатися про сучасні підходи до підтримки гарної фізичної форми, а також отримати індивідуальні рекомендації щодо персоналізованих програм здоров’я.

Представники кафедри хімії та хімічної інженерії, а саме доктор філософії, викладач Анна Магдійчук, асистент Віта Негоруй, завідувач лабораторіями Майя Магдійчук, здобувачка вищої освіти групи ХТІ-22-1 Іванна Підганюк презентували спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія», демонструючи учасникам заходу широкі можливості цієї спеціальності в побуті та промисловості, а також підкреслили важливість хімічних знань у повсякденному житті.

Традиційно, однією з найцікавіших частин заходу стало проведення експериментів та дослідів. Зокрема, учасники мали змогу проводити досліди з різновидом чайного напою Анчан та дізнатися про його корисні властивості, зокрема вміст флавоноїдів і антиоксидантів. А також, мешканці та гості міста перевіряли сезонні овочі та фрукти на вміст нітратів за допомогою нітратоміра. Представники кафедри пояснювали, як визначати рівень нітратів та як запобігти їх негативному впливу на здоров’я.

Незважаючи на спекотний день, захід привернув увагу багатьох мешканців і гостей міста. «Медичний пікнік» став ще одним кроком на шляху до підвищення рівня знань про здоров’я та профілактику захворювань серед хмельничан. Всі охочі могли не лише дізнатися більше про здоровий спосіб життя, але й переконатися у багатогранності та користі знань з хімічних технологій та інженерії у повсякденному житті.