В умовах глобалізації і швидкого науково-технічного прогресу міжнародна співпраця в освіті набуває все більшого значення. Одним із важливих заходів, спрямованих на зміцнення таких зв’язків, стала гостьова лекція заступника декана з міжнародних зв’язків, доцента Технічного університету Лібереця (Чехія) Яна Валтери, яка відбулася 6 червня 2024 року для здобувачів освіти спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія. Слід зазначити, що гостьова лекція є продовженням багаторічної співпраці між Технічним університетом Лібереця та Хмельницьким національним університетом.
Під час лекції доцент Ян Валтера надав інформацію про Технічний університет Лібереця, наголосивши на його високих стандартах освіти і широких можливостях для студентів та викладачів. Було зосереджено увагу на інноваційних підходах у хімічних технологіях, які впроваджуються в Технічному університеті Лібереця. Особливий акцент було зроблено на використанні нанотехнологій при створенні нових матеріалів та розробці екологічно безпечних виробничих процесів.
Студенти спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія дізналися про новітні дослідження у цій галузі, які включають використання наночастинок для покращення властивостей матеріалів, зниження енергоспоживання та зменшення шкідливих викидів. Одержані знання студенти можуть застосовувати під час вивчення навчальних дисциплін «Сучасні технології в галузі», «Загальна хімічна технологія», «Техніко-економічне обґрунтування технологій хімічних виробництв», «Якість сировини та продукції хімічних технологій», «Хімічні технології волокнистих матеріалів», «Основи проектування хімічних виробництв».
Важливою частиною лекції було обговорення питань міжнародної співпраці. Ян Валтера ознайомив з можливостями, які відкриває програма Erasmus+ та інші міжнародні програми обміну для студентів та викладачів. Він підкреслив важливість академічної мобільності для професійного розвитку студентів та науково-педагогічних працівників, адже це дозволяє їм отримати досвід навчання в іншій країні, розширити свої знання та навички.
Дана практика не тільки розширює освітні горизонти, але й відіграє ключову роль у процесі інтернаціоналізації навчання, сприяючи інтеграції до світової наукової спільноти. Такі заходи допомагають студентам отримати доступ до сучасних знань та технологій, обмінюватися досвідом з фахівцями з різних країн, що є важливим для їхнього професійного та академічного розвитку.