Візит делегації міської ради міста Славути до Хмельницького національного університету

17 грудня, делегація зі Славути у складі міського голови Василя Сидора, начальника управління житлово-комунального господарства Юрія Дербугова та керівника КП «Славута-Сервіс» Сергія Смерніна відвідали Хмельницький національний університет.

Місяць тому між виконавчим комітетом Славутської міської ради та Хмельницьким національним університетом Міністерства освіти і науки України в особі ректора Сергія Матюха був підписаний Меморандум про співпрацю у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Мета Меморандуму полягає в налагодженні тісної співпраці та консолідації зусиль, спрямованих на підтримку ініціатив та впровадження нових технологій у галузі поводження з твердими побутовими відходами у житлово-комунальному секторі та мінімізація їх негативного впливу на навколишнє середовище і здоров’я людей.

Цього дня міський голова Василь Сидор презентував професорсько-викладацькому складу університету практичний досвід Славути у напрямку управління відходами:

  • Поводження з побутовими відходами – це відповідальність кожної громади – від великої до малої, тому Славутська міська ТГ перебуває у постійному пошуку нових підходів у цьому питанні. Ми не лише переймаємо досвід інших міст в Україні та за кордоном, а й маємо свої досягнення. Зокрема успішно впроваджено роздільний збір сміття, у тому числі з охопленням сіл громади і продовжуємо динамічно розвиватися у цьому напрямку. Наразі ми зацікавлені, аби максимально впровадити нові наукові розробки щодо управління відходами й досвід Хмельницького національного університету для нас є вкрай важливим.
  • Водночас завідувачка кафедри хімії та хімічної інженерії ХНУ, кандидат технічних наук, доцент Тетяна Іванішена розповіла про технологію перероблення полімерних відходів, шляхом хімічного рециклінгу в проміжні сполуки, які надалі використовують для виготовлення клеїв-розплавів для взуттєвої, поліграфічної та пакувальної промисловості.
  • Старший викладач кафедри, кандидат технічних наук Катерина Присяжна презентувала технологію перероблення саме жирових відходів харчової галузі, коли на основі хімічного рециклінгу виготовляють консистентні мастила, які надалі можна застосовувати у важкому машинобудуванні.

У Славути є практичний досвід, а у Хмельницького національного університету – унікальні наукові розробки. Тому після активного діалогу сторони домовились про подальшу взаємовигідну співпрацю в рамках підписаного Меморандуму.

Міський голова Василь Сидор дякує ректору Сергію Матюху, викладачам Хмельницького національного університету та зокрема науковцям кафедри хімії та хімічної інженерії за згоду співпрацювати зі славутчанами.