Важливим етапом в підготовці здобувачів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія є вивчення аналітичної хімії, яка є дисципліною практичної підготовки бакалаврів.
У весняному семестрі студенти вивчають фізико-хімічні методи аналізу, опанування яких формує теоретичний та практичний рівень знань, необхідний для освоєння спеціальних предметів, де використовується хімічний аналіз природних та штучних об’єктів; розуміння кількісного та якісного складу речовин та матеріалів як основи для ґрунтовного творчого мислення, що спонукає до розв’язання новітніх проблем хімічної та біоінженерії.
22 березня 2023 року в Хмельницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України за сприяння директора, кандидата технічних наук, полковника МВС Андрія Ганзюка відбулося лабораторне заняття з з фахівцем-практиком в рамках навчальної дисципліни аналітична хімія для студентів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія групи ХТІ-21-1, викладач доцент Ганна Ткачук. Заняття провів судовий експерт Олександр Стремецький.
В першій частині заняття фахівець-практик зупинився на оптико-емісійних методах аналізу з індуктивно зв’язаною плазмою та рентгено-флуоресцентному аналізі, показав відповідні прилади, їхні конструкції, принципи роботи, а також розповів про можливості цих методів аналізу для вирішення аналітичних задач. Був проведений аналіз матеріалів неорганічної природи – мінералів Дністровського каньйону та металічних сплавів.
В другій частині заняття слухачі знайомилися з визначенням органічних речовин, а саме ідентифікацією речовин, які підлягають контролю, в кондитерських виробах з допомогою метода газової хроматографії з мас-селективним детектуванням.
Студенти групи ХТІ-21-1 переконалися, що для успішного застосування сучасного обладнання в аналізі, крім програмного забезпечення, потрібен неабиякий практичний досвід, а також серйозна теоретична підготовка.
Слід зазначити, що здобувачі кафедри хімії та хімічної інженерії не вперше приходять на екскурсії та заняття в НДЕКЦ. Студенти групи ХТІ-21-1 мріють отримати роботу в цій установі і не лише мріють. Так, здобувач Ілля Кубатий в даний час паралельно з навчанням в ХНУ працює в НДЕКЦ лаборантом.
Щиро дякуємо пану Андрію Ганзюку та Олександру Стремецькому за надану можливість в посиленні практичної підготовки наших здобувачів і зв’язку освіти з виробничими задачами в галузі хімічних технологій та інженерії.
Кафедра хімії та хімічної інженерії