
Навчання викладачів кафедри хімії та хімічної інженерії в аспірантурі сприяє особистому професійному розвитку і розвитку освітнього та наукового середовища. В рамках педагогічної практики 10 квітня 2025 року викладач кафедри хімії та хімічної інженерії, аспірантка 2-го року навчання спеціальності 182 «Технології легкої промисловості» Віта Негоруй провела відкрите лабораторне заняття з дисципліни «Технології підготовки та опорядження виробів» для аспірантів 1-го року навчання спеціальності 182 «Технології легкої промисловості». Лабораторне заняття було присвячене сучасним аспектам екологізації процесів опорядження текстильних матеріалів із використанням традиційних та цифрових технологій нанесення зображення. На відкритому лабораторному занятті були присутні завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії, професор Ольга Параска та асистент кафедри, доктор філософії Анна Магдійчук.

Під час заняття аспіранти 1-го року навчання ознайомилися з особливостями застосування екологічно безпечних барвників природного походження, зокрема впливу таких барвників на експлуатаційні характеристики текстильних матеріалів, стійкість до фізико-хімічних чинників, а також на відповідність критеріям сталого виробництва. Розглядалися ключові технології текстильного друку з порівняльною оцінкою їх впливу на довкілля та енерговитрати.

На лабораторному занятті активно застосовувались методи й прийоми, спрямовані на активізацію пізнавальної діяльності здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Рівень повноти розкриття теми був досягнуто завдяки чіткій організації процесу заняття Вітою Негоруй, що включало поєднання теоретичних та практичних аспектів та дозволило глибше осмислити специфіку фарбування текстильних матеріалів та друкарських технологій.

Уміння організувати дискусію та обговорення навчального матеріалу стало важливою частиною заняття, оскільки було запропоновано не лише інтерпретувати інформацію, а й обґрунтовувати свої думки, аналізувати результати, робити висновки на основі отриманих даних.

Завдяки злагодженій роботі учасників освітнього процесу, доброзичливій атмосфері, чіткій структурі подачі матеріалу заняття стало дієвим інструментом для формування фахових компетентностей, що дало змогу не тільки ознайомитися з теоретичними аспектами фарбування текстильних матеріалів, але й самостійно оцінити переваги та недоліки різних методів нанесення барвників, а також їх вплив на довкілля, якість кінцевої продукції, впровадження технологій сталого розвитку.