Лекція з академічної доброчесності для першокурсників спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія

7 жовтня 2024 року здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія»  відвідали лекцію з академічної доброчесності, що відбулася в науковій бібліотеці університету. Захід було організовано в рамках вивчення освітнього компонента «Вступ до фаху» під керівництвом асистента кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяни Іщук.

Лекторка, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки Оксана Бичко, ознайомила здобувачів вищої освіти групи ХТІ-24-1 з основними принципами академічної доброчесності, зокрема з нормативними документами, які регулюють цю сферу в університеті. Під час лекції розглядалися ключові види порушень, такі як академічний плагіат, фальсифікація та фабрикація даних, а також було детально пояснено наслідки та відповідальність за такі порушення.

Особливу увагу було приділено практичним аспектам використання інформаційних ресурсів та інструментів для написання наукових робіт. Студентам наголосили на важливості вибору надійних джерел інформації, розвитку критичного мислення та умінні правильно аналізувати отримані дані. Також було обговорено, як дотримуватись академічної доброчесності, зокрема при використанні штучного інтелекту в освітній діяльності.

Захід допоміг студентам краще зрозуміти важливість академічної доброчесності та її значення для подальшого навчання та професійного розвитку.