Впровадження елементів дуальної освіти у навчальний процес за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія

Сучасне виробництво висуває до випускників закладів вищої освіти вимоги, щодо вміння застосовувати здобуті теоретичні знання в промислових умовах та оперативно реагувати на зміни ринку й впровадження новітніх технологій.

У рамках угоди про співпрацю між кафедрою хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету та ТОВ «Сіріус Екстружен» вже другий рік поспіль у квітні-травні 2024 року було проведено серію виїзних лабораторних занять з дисципліни «Технології виробництва та переробки полімерів» (викладач – асистент кафедри хімії та хімічної інженерії Тетяна Іщук) для студентів групи ХТІ-21-1 на одному з провідних підприємств галузі в Україні.

Під час занять студенти ознайомилися з основними технологічними процесами виробництва бар’єрної багатошарової плівки, стрейч та стрейч-худ плівки, а також із процесами друку, флексодруку та ламінування полімерних пакувальних плівок.

Старший технолог підприємства, Наталія Гурницька, ознайомила студентів з технологічними особливостями переробки полімерів та виготовлення полімерних плівок.

Студенти мали можливість у лабораторіях виробництва на сучасному обладнанні дослідити зразки плівок, виготовлених у промислових масштабах, за рядом фізико-хімічних та експлуатаційних показників, таких як міцність на розрив, коефіцієнт тертя, липкість тощо. У відділі якості студенти спробували себе у ролі контролера якості продукції, виявляючи різні дефекти друку.

Поєднання теоретичної та практичної підготовки, інтеграція навчального процесу і експериментальних досліджень сприяє розширенню світогляду студентів, орієнтації навчання на практику, активному пошуку та впровадженню інноваційних форм і методів навчання, формуванню цілісної особистості майбутніх фахівців-хіміків-технологів. Така ініціатива також створює передумови щодо практичної підготовки студентів до майбутнього працевлаштування.

Висловлюємо вдячність Збройним силам України за можливість продовжувати навчальний процес та підготовку фахівців для повоєнної відбудови країни.