11 квітня 2024 року на кафедру хімії та хімічної інженерії завітали представники освітнього проєкту «Городок» (Winogradsky School, м. Городок). Школа природничого напрямку «Городок» це соціальний проєкт від громадської спілки Up_To_Future (м.Київ) для здобуття учнівською молоддю основ наукового мислення, встановлення і досягнення індивідуальних цілей, самовираження, ефективної взаємодії у проектних командах, побудові партнерських відносин та міжнародної комунікації.
Пройшовши цікавий шлях розвитку та становлення з 2018 року, за ініціативи Голови корпорації Юрія-Фарм, на сьогоднішній день Up To Future є акселератором стартапів, що містять software та hardware для використання у медичній сфері, а також успішно реалізує власні соціальні проєкти Winogradsky School, Winogradsky Нub та Winogradsky Club за підтримки родини професорів медицини Галини та Миколи Гуменюк.
Ці проєкти на базі оновленого Краєзнавчого музею G-MUSEUM (м. Городок), спрямовані насамперед на розвиток української талановитої молоді за напрямком природничих наук та популяризацію здобутків вітчизняних вчених, які отримали світове визнання закордоном.
Слід зазначити, що в Хмельницькому національному університеті підписано договір про співпрацю з Up To Future, що дозволяє проводити спільні наукові дослідження в лабораторіях Winogradsky School та ХНУ.
Одним із результатів вдалої співпраці є перше місце на І етапі конкурсу Малої академії наук (МАН) 2024 року у відділенні екології та аграрних наук, секція охорона довкілля та раціональне природокористування Вероніки Галт, здобувачки освіти 11 класу, учасниці освітнього проєкту Школа природничого напряму «Городок» (Winogradsky School), науковий керівник – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска.
Під час профорієнтаційного заходу, представники школи природничого напряму «Городок» (Winogradsky School) відвідали кафедру хімії та хімічної інженерії, ознайомилися з навчальними аудиторіями та лабораторіями.
Завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії, професор Ольга Параска розповіла про особливості вступу 2024, освітньої програми 161 Хімічні технології та інженерія, яка користується підтримкою держави.
Викладачі кафедри доктор філософії Анна Магдійчук, Віта Негоруй та здобувачка освіти групи ХТІ-21-1 Марина Краєвська провели тематичну вікторину та визначили найкращих знавців хімії та хімічної інженерії серед представників школи природничого напряму «Городок» (Winogradsky School).
Найбільше захоплення викликала експериментальна частина профорієнтаційного заходу «Перший крок в лабораторію». Старший викладач кафедри хімії та хімічної інженерії Оксана Бойко продемонструвала якісні хімічні реакції визначення речовин, ознайомила з фізико-хімічними властивостями деяких сполук.
Після успішних експериментів учасники Школи природничого напряму «Городок» (Winogradsky School) одержали сертифікати та безліч приємних емоцій. Дякуємо меценатам освітнього проєкту родині професорів медицини Галині та Миколі Гуменюк за розвиток української талановитої молоді, а також керівнику освітнього проєкту «Школа природничого напряму «Городок» (Winogradsky School) Катерині Гуменній, менеджеру з комунікацій, фахівцю з навчання Аліні Барчишеній, менеджеру проєкту, вчителю мікробіолоії Лесі Степанюк, менеджеру проєкту, вчителю фізики Андрію Мутиці, фахівцям з навчання, вчителям біології Олені Слободян, Майї Пашко, фахівцю з навчання, лаборанту Олені Шеменько за якісну підготовку молоді в галузі природничих наук. Продовжуємо співпрацю.
Охочих відвідати майстер клас «Перший крок в лабораторію» та дізнатися більше про освітню програму 161 Хімічні технології та інженерія гостинно запрошуємо на День відкритих дверей факультету технологій і дизайну, який відбудеться 20 квітня об 11.00 у другому навчальному корпусі Хмельницького національного університету.