Ось і закінчився черговий марафон протяжністю у рік. Час підводити остаточні підсумки і рухатися далі.
Ось і закінчився черговий марафон протяжністю у рік. Час підводити остаточні підсумки і рухатися далі.
15 травня 2023 року відбулася 10-а, ювілейна, церемонія нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та педагогічних і науково-педагогічних працівників, які їх підготували.
Головні герої свята – 34 здобувачі освіти області, які міцно тримають освітній фронт. Серед них і вихованці кафедри хімії та хімічної інженерії Богдана Андрощук та Христина Ковтун. Обидві вже не перший рік є учасниками конкурсу МАН і переможцями різних етапів.
Абсолютних переможців вітали й нагороджували сертифікатами лауреатів обласної премії І ступеня, дипломами переможців другого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023 році та пам’ятними медалями заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Юр’єв та перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.
На урочистій церемонії відбулося також і пошанування педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів освіти області, які є науковими керівниками винуватців свята. Зі словами глибокої пошани, побажаннями творчої наснаги та нових звершень, педагогічним та науково-педагогічним працівникам, вручали подяки Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації Дарія Басюк, директор Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації, доктор економічних наук, професор та Михайло Маринюк, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
Серед науково-педагогічних керівників до процесу підготовки переможців-мановців, теж вже не перший рік долучаються доцент кафедри хімії та хімічної інженерії, декан факультету технології і дизайну Тетяна Іванішена і професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска.
В період з 15 по 31 травня 2023 відбувався і фінал Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, на якому вихованка кафедри хімії та хімічної інженеріїБогдана Андрощук отримала диплом ІІІ ступеня (відділення «Технічні науки», секція – «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження»), що відзначив високий рівень її наукових досліджень і наполегливу постійну роботу протягом 3-ох років!
Крім того, ідею, яку представляла Богдана Андрощук конкурсна комісія бізнес-інкубатора визнала однією з найбільш перспективних з точки зору комерціалізації і вона отримала право автоматичного зарахування на пре-інкубаційну програму Ukrainian Future, бізнес-інкубатору Малої академії наук України (https://ufincubator.com/ua/novini/53_finalisti-konkursu-zahistu-manu-nagorodzheni-sertifikatami-na-uf-startup-school-beginner). UF Startup School Beginner допоможе слухачам перетворити такі роботи в діючий бізнес або корисний для країни соціальний проєкт. Пре-інкубаційна програма розпочнеться восени і триватиме у форматі онлайн-тренінгів з додатковими годинами менторських сесій. Якщо дозволятиме безпекова ситуація, можлива також робота над прототипом винаходу у лабораторії прототипування Ukrainian Future — UF FabLab на Чоколівському бульварі у Києві.
Велику подяку висловлюємо науковим керівникам, педагогам, батькам вихованців. Бажаємо не зупинятися на досягнутому, ставити перед собою високі й амбітні завдання, досягати нових наукових вершин, гордо нести звання наукової еліти Хмельниччини.
Тримаймо освітній фронт! Все буде Україна!