Неформальна освіта
У Хмельницькому національному університеті встановлено чіткі правила визнання результатів навчання, отриманих у неформальній та інформальній освіті, які доступні всім учасникам освітнього процесу і дотримуються при реалізації цієї освітньої програми. Механізм визнання результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті, детально описаний у Положенні про порядок визнання та зарахування результатів навчання здобувачів вищої освіти в ХНУ.
Корисні посилання на онлайн курси для неформальної освіти:
Prometheus – українська платформа безкоштовної освіти, заснована у 2014 році. Вона співпрацює з провідними університетами України, пропонуючи курси з відеолекціями, інтерактивними завданнями та форумами для спілкування з викладачами. Після успішного проходження курсу видається сертифікат.
Coursera – міжнародна платформа, що співпрацює з 149 університетами світу, пропонує більше 2 000 курсів у різних галузях. Курс включає лекції, статті та домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.
EdX – платформа, заснована Гарвардом і MIT у 2012 році, пропонує безкоштовні курси з різних дисциплін. Курси повторюють лекції з провідних університетів. Сертифікат видається за окрему плату.
Здобувачі вищої освіти (гр. ХТІм-23-1) Кучер Олександра та Архипович Олена отримали сертифікати (від 21.03.2024; від 04.03.2024) на освітній платформі Prometheus «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний̆ виробник, відповідальний̆ споживач». Це приклади реалізації неформальної освіти на освітній програмі 161 Хімічні технології та інженерія з вибіркової дисципліни Експертиза та контроль якості харчових та косметичних продуктів.
Результати навчання із зазначених тем ОК Експертиза та контроль якості харчових та косметичних продуктів, набуті у неформальній освіті, було визнано на основі подання заяв та відповідних сертифікатів від здобувачів на ім’я завідувача кафедри.
Студентка гр. ХТім-22-1 Іщук Тетяна спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія взяла участь у вебінарі «Чим відрізняється фахова стаття категорії «Б» від наукової статті Scopus/Web of Science», який відбувався 20 листопада 2023 року.
Також, вона взяла участь в онлайн лекції на міжнародній освітній платформі Ukrainе Global Faculty «Founder, Team, Launch», яка проходила 5 грудня 2023 р. За результатами Іщук Тетяна отримала сертифікат участі в онлайн лекції « Founder, Team, Launch – Felix Litvinssky», 1,5 години.
Студентка групи ХТІм-22-1 спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» Іщук Тетяна успішно завершила курс «Chemical Engineering: Shaping a Sustainable Future», організований Університетом Лідса на платформі Future Learn. Курс тривав 2 тижні з навантаженням 2 години на тиждень та був присвячений розгляду глобальних викликів, з якими стикаються інженери-хіміки, таких як зміна клімату, продовольча безпека та розробка нових медичних продуктів. Іщук Тетяна здобула знання про можливі напрямки кар’єри інженерів-хіміків у різних секторах та отримала сертифікат (від 24 липня 2023 року), який засвідчує її успішне завершення курсу та набуття відповідних компетенцій у сфері хімічної інженерії.
Студентка групи ХТІм-22-1 спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» Іщук Тетяна успішно завершила курс «Climate Change: The Science», організований Університетом Лідса на платформі Future Learn. Курс тривав 4 тижні, з навантаженням 3 години на тиждень, та був присвячений науковому аналізу змін клімату та їх впливу на природні та людські системи. У ході навчання вона критично оцінювала докази впливу людської діяльності на клімат і досліджували можливі сценарії майбутніх кліматичних змін. За успішне завершення курсу Іщук Тетяна отримала сертифікат (від 3 серпня 2023 року), який засвідчує її здобуті знання та компетенції у цій сфері.