Співпраця кафедри хімії та хімічної інженерії з Центром професійного розвитку педагогічних працівників Хмельницької міської ради

Необхідність постійного професійного розвитку є характерною рисою для більшості професій в даний час. Особливе значення має підвищення кваліфікації педагогічних працівників, адже для забезпечення якості освіти педагоги мають володіти необхідними технологіями, знати сучасні освітні тренди та постійного підвищувати свій професійний рівень.

В рамках співпраці Хмельницького національного університету з комунальною установою Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» 22 березня 2023 року відбулася перша зустріч в розширеному форматі. Підвищення кваліфікації дозволяє педагогу успішно розвивати необхідні компетентності, наприклад, підвищення рівня оволодіння навчальним предметом, ознайомлення з актуальними освітніми методами і технологіями. Якісне підвищення кваліфікації передбачає ознайомлення з сучасними інтерактивними технологіями, методами проектного навчання тощо. Для розширення простору можливостей вчителів природничих наук, з метою розвитку їх педагогічної майстерності та реалізації творчої ініціативи, лабораторії кафедри хімії та хімічної інженерії відвідали директор центру Оксана Ратушняк та консультант спільноти учителів природничих наук Аксинія Лезнюк.

На зустрічі обговорювалися питання професійного розвитку учителів природничих наук шляхом тісної співпраці з науковою спільнотою кафедри в рамках спільних методичних та практичних семінарів. Тетяна Іванішена доцент кафедри хімії та хімічної інженерії, декан факультету технологій і дизайну, Ольга Параска завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії ознайомили гостей з сучасним обладнанням, можливостями проведення досліджень в лабораторіях кафедри, а також сертифікатними програмами підвищення кваліфікації педагогів розроблених науково-педагогічними працівниками кафедри хімії та хімічної інженерії. Зокрема, «Використання проєктних технологій у курсі «Хімія з основами біогеохімії»», розробник доцент Алла Ганзюк, «Основи аналітичної хімії та особливості проведення титрометричного аналізу», розробник доцент Ганна Ткачук, «Практична реалізація принципів зеленої хімії при викладанні природничих дисциплін», розробник доцент Тетяна Іванішена https://cpo.khmnu.edu.ua/pidvyshhennya-kvalifikacziyi-pedahohichnykh-pratsivnykiv.

Одним з напрямків співпраці і популяризації вивчення природничих наук також передбачається залучення обдарованої молоді шкіл до практичних робіт в рамках наукових напрямків кафедри хімії та хімічної інженерії. Адже якісна освіта для молоді, це запорука успішної реалізації в житті, можливість приносити користь для суспільства та держави. Тримаймо освітній стрій!

Кафедра хімії та хімічної інженерії