Навчальна практика здобувачів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія

🧪Протягом весняного семестру здобувачі другого курсу спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія проходять навчальну практику на кафедрі хімії та хімічної інженерії.

🧪Метою навчальної практики є ознайомлення здобувачів зі специфікою майбутньої спеціальності, отримання професійних умінь та навичок із загально-професійних та фахових дисциплін, а саме, екскурсії на профільні підприємства, організації, установи; ознайомлення зі структурою кафедри, роботою навчальних лабораторій та основних приладів, пристроїв, обладнання кафедри, набуття навичок роботи в лабораторії; з науково-технічною літературою, нормативними документами, міжнародними та національними стандартами, джерелами інтелектуальної власності.

🧪Так, наші практиканти отримали індивідуальні завдання на практику, а також в ході практики ознайомилися з лабораторіями кафедри, приладами, обладнанням, хімічним посудом та реактивами.

🧪Як ми повідомляли раніше, наші здобувачі відвідали Наукову бібліотеку ХНУ, де вони ознайомилися з інформацією про документи, критеріями їх систематизації, джерелами пошуку інформації, електронними ресурсами – електронним каталогом та електронною бібліотекою, інструментами пошуку інформації, науковометричними базами даних, реферативними журналами, каталогом національних стандартів.

🧪У цьому їм допомогали завідувач інформаційно-бібліографічного відділу НБ ХНУ Оксана Бичко та завідувач сектору науково-технічної документації Наталія Нагорна.

🧪В рамках відвідування профільних підприємств, студенти завітали до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України, де ознайомилися з видами послуг, що надає НДЕКЦ, загальною структурою та обладнанням лабораторій цієї установи.

🧪Заняття з практикантами провів судовий експерт Олександр Стремецький, він показав, як працюють спектрометри в оптико-емісійних методах аналізу з індуктивно зв’язаною плазмою та в рентгено-флуоресцентному аналізі, а також розповів про можливості цих приладів у вирішенні аналітичних задач.

🧪Студенти також ознайомились з роботою газо-рідинних хроматографів і перевагами, які надає мас-селективне детектування до методів хроматографії.

🧪Також здобувачі групи ХТІ-22-1 за підтримки канд. хім. наук, доц. Василя Нездоровіна відвідали Приватне підприємство лабораторний центр незалежних досліджень «Еталон», де дізналися багато корисної інформації про методи дослідження і обладнання, що використовуються на підприємстві, а також види лабораторних тестувань на ПП НЦЛД “Еталон”, а саме: – мікробіологічні, – фізико-хімічні та санітарно-гігієнічні, – показники безпеки (мікотоксини, пестициди, токсичні елементи, радіонукліди та інші контамінанти), – поживна та енергетична цінність харчових продуктів; вміст вітамінів, мікроелементів, – екологічна безпека води, ґрунту, повітря.

🧪Заняття провів інженер-технолог хімічної промисловості ПП НЦЛД “Еталон”, випускник кафедри хімії та хімічної інженерії Олександр Студенець.

🧪Наступною екскурсією було відвідування практикантамиТовариства з обмеженою відповідальністю «Новатор».

🧪Із підприємством нас ознайомив його головний технолог Сергій Данілков.

🧪Студенти дізналися, що це підприємство працює у нашому місті з 1966 р. і займається виробництвом вузлів продукції різноманітного призначення.

🧪Але особливу увагу було звернуто на виробництво, яке включає в себе хіміко-технологічні процеси, а саме, гальванічні покриття та виробництво друкованих плат.

🧪На сьогоднішній день друковані плати є найважливішим елементом майже всіх електронних пристроїв. Друковані плати багато в чому визначають і компактність електронної апаратури, і її надійність, і функціональність, і швидкодію.

🧪З процесами гальванічних покриттів студентів познайомив начальник цеху Ігор Гецик, а з процесами виробництва друкованих плат – випускник кафедри хімії та хімічної інженерії, старший майстер виробничої дільниці Сергій Федюк.

🧪Також зі студентами зустрівся начальник управління по роботі з персоналом та соціальних питань ТОВ «Новатор», відомий діяч промислових підприємств Хмельниччини Іван Праворський, який наголосив важливість опанування фаху для майбутньої роботи молодих фахівців на підприємстві.

🧪У наших практикантів ще багато роботи попереду. Отож, тримаємо освітній стрій.

Керівник практики канд. техн. наук, доц. Ганна Ткачук